Пуристите и любителите на имидж банки сред вас вероятно не одобряват обувки да се снимат на пода…
Но не това е най-важното.
Тази година забелязвам, че вместо да се опесъчават, повечето пътищя в София се засоляват.
Което е хубаво от една страна, защото пясъка, който се изсипва през зимата се превръща в прах и пролетна кал, която се измива чак от майските дъжове.
Но от друга – съмнявам се солта да прави добрини на колите. Или на кожата или гумата на обувките ви, както става ясно от илюстрацията по-горе.
Тази сол след няколко годинки активно използване тотално ще им е_е майката на градските дървета. На много места по света осоляват само в краен случай и то само улици, където има надежда солта да се оттече поне в канализацията. Има и глоби за самоволно осоляване, което пък е разпространено, заради глобите за непочистен тротоар.
Освен сол се изсипва всякаква друга химия, която след това, с първия пролетен вятър влиза директно в белите дробове.
Иначе за кожата на обувките не е добре, да :)
Проблемът не е в солта, а в лепкавата кал.
В Амстердам солят доста, но не остава нищо по обувките, защото е чисто и няма кал.
солта е стар проблем – поне аз от както се помня имам спомен за подобни свойства на снега по българските улици.
а иначе ми е интересно има ли някъде в България официален магазин на New Balance – този на графа го затвориха :(
Stoinov, има единствено в Intersport в Mall of Sofia, но са само 2-3 „basic“ модела. Не очаквай избор.
@baiPesho – сигурен ли си че това в Амстердам е сол? Съдейки по това което се случва с материите в морска вода, проблема наистина е в солта. А доколкото знам има разни други смеси за размразяване, за които съм почти убеден че използват там.
А иначе проблема се решава лесно – ходиш си като цигане в кишата с едни и същи обувки и накрая ги хвърляш. Никак не е еко, но и солта по пътищата не е.
Мисля,че е време Biliana да се изкаже как е в Италия!!!Боже липсавт ми вече нейните коментари в сайта на Еленко.Вече втори пост и тя не се е изказала.Чудя се да не и е изчерпано творческото вдъхновение
Еленко, обувки на пода може :)
*Само* обувки :)
Еленко ти поне трябва да знаеш правилата: Храна на пода Обувки на кухненския плот…
Пак обърка снимачната площадка
:) найс
с тея гуменетки в тоя студ?! да не ти заминат бъбреците, че да не почнеш да п*каеш бяло! New Balance гледах, че на острова и в Холандия много ги тачеха(или просто бяха по-достъпни от другите там марки), не ме впечатлиха с нищо кой знае какво.
pR, не липсват само на теб! Предлагам да се инициира спонтанен клуб на въпросното лице! да помагаме с каквото можем и да попиваме западна цивилизация!
Последни 10 сантиметра от дънките ми имат подобен вид от солта, за съжаление.
Проблемът с маратонките у нас е много кофти. Няма откъде да си купиш например пони за нормална цена. А не знам дали има и за ненормална. Да не говорим за други марки. Само конверс може да намериш. И то навярно са стари модели, прескъпи. Старите и застояли модели в европата са по 15 евро. Ебаси – офтопик :)
Решението е скромна инвестиция в едни тимбърлендки, които те правят все по-мачо, колкото повече се захабяват, изцапват (осоляват и тн.). Скъсани тимбърлендки с метално бомбе автоматично те правят по-як от Стивън Сегал, но такива досега не съм виждал…
мда, това със солта не е от тази година- миналата така скапах един чифт ботуши.
Странно, снощи забелязах, че велурения Док Март, с който ходя в кишавицата трета зима, няма ни следа от сол и химия.
Тоя номер не ми е ясно как става, сигурно с по-сериозна химия.
Ако напръскаш обилно с необходимата химия по обувката няма да остане сол, изпитано.
@MG, странно наистина, моите бяха тъкмо велур. Oh, the visuals…
@kyky: мм не съвсем- пръсках всеки ден по часовник. елегантните бели струйки не можеш да ги биеш.
viessman, човек който не носи New Balance е човекът, който не е обувал New Balance.
Затова им се чудиш :)
възможно е! въпреки, че пробвах едни от техните буйки, за удобство – средна работа, поне за мен. просто моделите не ме привличат, а и качеството при някои ми се стори доста съмнително, как да е, въпросът е, че сниманите са почти унищожени от солта… за „комфорта“ на крака в студа и кишата не говоря, затова газя с тези http://www.campmor.com/outdoor/gear/Product___18209 и не се притеснявам :)
Най-кофти е това, че тези смеси ги приемаме по малко вътрешно, доста разредени, като стигнат в подпочвените води. Дали да ги добавим в категорията ‘каквото не ме убива веднага, прави мутанти’?
Да добавят и малко олио и оцет :)