В сайта на Капитал днес публикувахме готин, 30-минутен филм за протестите на arenabg и zamunda.
Коментари
14 коментара
Кажете нещо по тематаВ сайта на Капитал днес публикувахме готин, 30-минутен филм за протестите на arenabg и zamunda.
14 коментара
Кажете нещо по темата
малко е смешно да се говори за политика на хора които просто искат порно и музика..
„Капитал“ представиха темата си на броя тревожно едностранчиво. Протестът пък ми се струва с леко неточна или по-скоро зле обяснена насоченост. Не вярвам да има някой, който да защитава погазването на правата на потребителите, но от друга страна „протест в защита на основните разпространители на нелегално съдържание“ също не е на добре.
Защо не го пуснахте като .torrent файл? Това би подчертало всички предимства на технологията, за които става дума.
Тревожна е тенденцията, изобщо да се отваря дума за ограничаване на свободния достъп до информация. За онези, които не са чели Основния закон. Свети Сава да бъде с вас!
Еленко, благодаря за филма. На теб и на останалите от КАПИТАЛ. За пореден път доказахте, че сте истинска, модерна и европейска медиа.
@domin: Задавал(а) ли си си въпроса: кое е по-нелегално – източената музика, която нанася материални щети на някой, или действията на основния репресивен държавен орган в България? На мен като на българин много повече ми пука за това НСБОП и полицията да спазват конституцията и човешките права (забележи, не потребителските, човешките!).
А на теб?
мен повече ме дразнят субектите на „свободната пазарна икономика“, които спират достъпа до някакви места (няма значение какви са).
а гдбоп и прочието полицейски съкращения (не само български) ще затварят тракери, докато го има сегашният бизнес-модел на големите лейбъли, който е защититил сам себе си чрез законите за авторски права.
наопаки казано, докато не се промени бизнес-моделът, който е много по-голям от българия, нищо няма да мръдне.
дето казва крис андерсън („the long tail“) – give away the music, sell the show.
ps: но е хубаво, че имаше протест!!
@Дончо: Тъгъдък, тъгъдък!
Дончо, Дончо… Какво значи „по-нелегално“ (или „по-незаконно“), бе човек??? Не съм фен на НСБОП и пр., защото смятам, че цялата история е една демонстрация за „началниците“ от МВР, ЕС и къде ли още не. След като на „Славейков“ съвсен необезпокоявано може да се купи софтуер, който струва хиляди $, за какво става дума? Или те не ходят по „такива места“, или си вземат %, познай кое от двете?
Но логика от вида „катаджиите вземат рушвети, значи и аз мога да го правя“ нещо хич, ама хич не ме кефи.
От друга страна, Р, като не ти дават Виста безплатно, това едва ли е ограничаване на достъпа да информация, не мислиш ли? И в магазина не ти дават безплатно минерална вода, но не се оплакваш, че ти ограничават „достъпа“ до жизнено важни ресурси (надявам се).
Иво, сравнението ти не е много правилно. По-точно е да се каже, че не ти дават достъп до магазина. А дали вътре има и нещо безплатно е съвсем отделна тема…
Е, защо да ти забраняват достъпа до магазина. Нямаш откъде да си купиш виста или някоя друга програма, която ти трябва ли? Да ти кажа, ако в това е проблемът.
Пиратстването си е чиста кражба. А протест против пиратстването е върхът на наглостта, ще ме прощавате.
Сега предплагам, че всички ще скочите да ме заплювате, че не си ли тегля illegal content и т.н. Тегля си само неща, които не мога да си купя в София. Има групи, които искам да чуя и филми, които искам да видя, които просто няма как да си набавя. Което в никой случай не значи, че нямам огромна аудио и видео колекция от оригинални неща.
Отделно искам да питам нямаше ли сегашното поколение да изглежда малко по-здраво и не толкова дебело, ако не можеше да се теглят така свободно игри от интернет?
proba
По-скоро родителите щяха да са малко по-бедни:)
Интересна ми е природата на българина.
Ниски заплати, бедствено здравеопазване, лъжливи правителства, които ограбиха цели поколения… единсвеното, за което българинът протестира е, че не може да си зареди азиатски филм или музика. И то в синхрон с организираната престъпност.
О българино, духовната храна е свята за теб.
Нека апостолите на така наречената свободна култура, да обяснят каква алтернатива те предлагат за поощрение на финансирането на изкуство и нови технологии.
Държавен фонд (в тази държава, лишена от минимална социална солидарност?), дарения (my ass!), световен фонд (koй?).
Няма нищо чудно, като няма хляб (и доктори), поне да има нещо за гледане ;)