Не спирам да се радвам от употребата на латински букви и шрифтове сред кирилски текст. "Хората масово търсят Форд Кида" ми каза приятел, който продава коли.
Коментари
28 коментара
Кажете нещо по тематаНе спирам да се радвам от употребата на латински букви и шрифтове сред кирилски текст. "Хората масово търсят Форд Кида" ми каза приятел, който продава коли.
28 коментара
Кажете нещо по темата
офисът ми се намира в сграда, на чиято фасада до скоро се разполагаше надпис „Крит“. След това го смениха на името на най-големия наемател- HYPO(на латиница). Сега таксиметрови шофьори и доставчици ежедневно ме питат защо ѝ викаме Хипо, след като се намираме в сградата на Нуро(кирилица).
Спокойно … имам приятел, който нарича Нуре напитката Hype…
Като гледам какво съм написала, ми се струва, че освен ако не кача аудио файл с произношението, няма как да си предам мисълта.
хайп и нуре, hype i nure
В квартала съм мяркала кола на чието предно стъкло беше написано че се продава. Марката и моделът на колата бяха изписани: „Орел Зафира“.
Всъщност, аз я бях снимала май.
Да, открих, ето –
http://2.bp.blogspot.com/_XM6hQs2a6xE/STgrIg4xu6I/AAAAAAAACsg/L_pRvtQiUlU/s1600-h/PA290001.JPG
А аз знам един който на Капи Кайсия му вика Сару (saru) Зарзала ама т’ва е друга тема :D
Мех…леля ми вика(ше) на кренвиршите Сачи Кару…
Орел Зафира изкърти :-D
А как е в оригинал?
От няколко години се „радвам“ на новото лого на ТипТоп куриер… дори и шрифта предразполага да го прочетеш като ТунТон…
На елечетата на ски училище на витоша има реклама на напитката hype. И аз се чудех що за животно е това ‘нуре’ докато не ме светнаха. :D
мерси на kaloqn
На мен първият ми сблъсък с този кирило-латински проблем беше още в предучилищна възраст. Учех буквите, опитвах се да сричам и се стараех да разчета всеки попаднал ми надпис. На един анцуг пишеше „Puma“. Аз внимателно разгледах всяка буква и победоносно заявих на майка ми, че там пише „Рита“. Очаквах си поздравленията, а тя вместо това ми каза, че думата била съвсем различна. Попари ми ентусиазма :)
деба от рубелла: http://www.rubella.bg/images2004/products/skin/moisturizing_vitality_big.jpg
Поне да сменяха шрифта….
А кой е чувал за култовата напитка с произношение (според някои) ЗУП (става въпрос за 7up на Pepsi- аналога на спрайт)
А обзавеждане за баня Роса? (Roca)
за Рока и аз съм се подвеждала :) :) :)
Тва е щото азбуката ни е супероригинална, дизайн бай К & М, няма друга такава.
Използва се курсив обикновено, когато в текста се промъква термин или непреведена дума.
Градинко, дизайна е бай Клементо де Охеда :), К&М са били абстракционисти-глаголисти.
Deni: Май в Русия на Opel така си му викат: Орёл, а Peugeot е Пигиот.
Aloha, точно. Или пък ако в текст на еди-какъв-си език вметнеш нещо на друг език, дори и двата да ползват латиницата. Вмъкнатият термин също се отбелязва с курсив.
– Кой лаптоп искате да видите, господине ?
– Ей онзи Акер…
( случайно дочут разговор в магазин за техника)
Именно, Димитре, хем К & М ни били изобретили азбука, като никоя друга, хем днес не можем да различим дали една дума е на латиница или на кирилица. И за кво е цялото биене в гърдите всеки 24ти май?
abe kirilicata vsyshtnost e izglejdala po razlichen nachin i e imalo nqkakyv ruski car oligofren (nai-veroqtno disleksik i piqnica) deto e promenil dizaina na bukvite kato na latinicata
Хаха, да, ТУН-ТОН куриер редовно ме подвежда, хем си знам за какво иде реч. А аз редовно се радвам на ЕХО Balsam и всичките препарати от серия ЕХО (е-ХЪ-о). Или едно време като излезе албум на Нона Йотова – „HOHA – The Best“.
А понякога похапвам във верига ресторанти НАРРУ :)
Vasko кърти мивки с руския цар! К и М всъщност не заслужават това пренебрежително отношение, момчета. 24 май е нещо друго. Но щом сте решили, че кирилица не ви требва, нема начин да бъдете убедени в противното.
Столкър, не пренебрегвам К & М. Те са свършили нещо доста полезно за епохата си. Присмивам се обаче на днешните патриотаджии, които тръбят, че т.нар. кирилица е нещо уникално и трябва да бъде източник на гордост за нас. Горните снимки показват точно колко ‘уникална’ е днешната ни азбука.