Иван Жеков изпрати този сайт за това как чужденец-фотограф вижда София.
Много показателно.
Ново (няколко дни по-късно): Лора Николай се обади за да прати още една подобна галерия.
Иван Жеков изпрати този сайт за това как чужденец-фотограф вижда София.
Много показателно.
Ново (няколко дни по-късно): Лора Николай се обади за да прати още една подобна галерия.
23 коментара
Кажете нещо по темата
http://tema.ru/travel/sofia/
Супер са снимките :) Много позитивни :)
Дам, не сме ние черногледи, циганиите тука са навсякъде и трябва да си сляп или много да си им привикнал та да не ги виждаш……
на мен пък за първи път от доста време София ми стана симпатична…
Според тия снимки в София живеят главно пенсионери.
ми пенсионерите на една държава са показателни за миналото ѝ, както и за настоящето :)
Никой нищо ли няма да каже за Биг брадър? Хора, вие на кой свят живеете? Или това е райско кътче?
….задаваш риторични въпроси…..или реторични…..спорно е
само на мен ли снимките от Трансилвания ми изглеждат някак по.. нормално?
uv : само на мен ли снимките от Трансилвания ми изглеждат някак по.. нормално?
а аз асоциирах с ‘бедност’
за София – застаряващото БГ население (?), лъскави фасади, в които се оглеждат порутени сгради, жените се предлагат навсякъде.. кофти впечатления ми оставиха, честно казано.
наистина показателно
…миг от реалността..беше казал някой
@uv – не само на теб :)
за бях до Брашов и Букурещ 3те дена и мога да ти кажа че не само на снимките е по добре… за съжаление :-/
Хареса ми :)
Я, нова реклама на fcuk и вацовете още не са я изплющяли на първа страница!? Жизъс, накъде отива тоя свят…
Доста посредствени снимки. Човек може да направи такива в почти всеки град по света, ако си го постави за цел. Без може би в Лас Вегас. Навсякъде има стари хора и никъде няма да видиш манекенка да продава вестници. Снимаш портретно, отзад всичко ти остава на блър и хората си мислят, че става дума за някакво не особено модерно село от края на 80-те. Единственият по-голям град без билборди в света, доколкото ми е известно, е Сао Паоло. Това е. Единствено съм съгласен с едно – няма друго място в света, където можеш на пъпа на града да си купиш нацистки сувенири. Пък би ло ти не особено добри ментета. И пак – самите сувенири ги няма снимани, има някакъв чичак, който преспокойно може да продава и нещо друго.
Освен това съм бил в Трансилвания и там атмосферата е много по-запазена, отколкото става ясно от снимките. Да не говорим, че замъците, с които е известна областта ги няма за сметка на някакви лелки от Брашов.
доста посредствени снимки….
стенли, ти явно не си виждал чуждестранните пенсионери как изглеждат.. :)
не виждам блъра и изобщо ДОФ-а как изобщо биха могли в този случай чак толкова да изкривят представата за реалност, колкото го предатвяш ти. най-малкото като гражданин на този град или поне на тази държава ще отречеш ли, че точно това е състоянието ѝ? че снимките са посредствени – така си, но мъчното е, че показват истини…
стенли, ти явно не си виждал чуждестранните пенсионери как изглеждат.. :)
не виждам блъра и изобщо ДОФ-а как изобщо биха могли в този случай чак толкова да изкривят представата за реалност, колкото го предатвяш ти. най-малкото като гражданин на този град или поне на тази държава ще отречеш ли, че точно това е състоянието ѝ? че снимките са посредствени – така си е, но мъчното е, че показват истини…
Не ми харесват снимките, за мен са тенденциозни и не особено професионални за фотограф. Нито една от фотографиите не остава в съзнанието ми, нищо запомящо се…
Да, виждал съм ги как изглеждат. Пенсионерът си е пенсионер навсякъде. Ако си поставиш за цел да снимаш тъжни физиономии на възрастни хора може да го постигнеш и в Швеция, където стандартът на живот уж бил най-висок в Европа. И да – отричам, че точно това е състоянието ѝ. Аз съм под 30 и 6 дена в седмицата съм някъде и още не ми е писнало. А ако ще отразяваме само циганията, която цари навсякъде, то снимките в линка на куку са в пъти по-добри и „реални“ липсва им само каруца минаваща пред ЦУМ. Да хванеш духа на един град не е да снимаш 3-ма продавачи на вестници и двама старци.
мисля, че тук основният акцент не е върху сниманото и неговия потенциален ефект върху хората, които гледат снимките, а основните неща, които един чужденец вижда у нашия прекрасен град.
Работата на всеки фотограф е да снима качествено, както работата на всеки уеб дизайнер е да прави добри дизайни, а не само да публикува някакво съдържание, в този смисъл един чужденец може да види много добри неща, стига да иска…..
webgravity, еленко е писал най-горе: „..как чужденец-фотограф вижда София.“ това е неговата гледна точка. не твоята, не моята. неговата! работата на фотографа е да снима това, което му е възложено да снима или.. което му кефне да щракне. някои го правят качествено, друго – инак. зависи от фотографа.