
Официално е: коментарите в блоговете са мъртви.
Всеки първи предпочита да шерне по своите кръгове и да дотури собственото си мнение като за приятели, вместо квази-анонимно да пилее знание пред оригиналната публикация и/или да се излага. Ако не е квази, а само анонимно, нещата погрозняват, пример – опорни точки за уанаби тролове на БСП.
По-ефективно е да си имаш собствена трибуна, която контролираш, отколкото да играеш мач като гост. Емоцията остава за приятелите ти. Полезната информация си седи в оригинал в сайта. Добавената стойност – при производителя на социалката.
Като се замислиш – горното е мини-модел на света.
Коментирайте?
Само пиша КУР и си тръгвам.
Като се замислиш, какво ли има да се коментира?
Пък и като коментирам се очаква модераторска намеса. А по социалките директно плющя без одобрение свише.
Интеграцията на Facebook и без това си остава грозна и с усещане, че е долнопробна. А и май се чупи.
Собствените коментари са по-приемливи, но пък няма рейт-ване, т.е. не можеш да цъкаш минуси по някой идиот.
Блоговете умряха. Ние убихме дългия текст с краткоизмите на Twitter. Face-a, Twitter, Instagram, Vine, всички те иззеха съдържанието от нашата, собствена форма, за да пълним тяхната… и гушите им.
И все пак, все тая. Съдържанието остава цар, формата само слуга.
Еленко погреба коментарите преди няколко години, защото туитър бил по-адекватен. После ги възроди. Сега пак ги погребва.
Еленко, ще заемеш ли една позиция в тази живот и да я задържиш повече от година-две?
ако погледнеш на коментара като контент, той би трябвало да е собстеност на неговия автор и той да има контрол над неговото изтриване, модифициране и т.н.
И е така и не е. Просто зависи от блога , автора и темата. Еленко , твоя блог го следя от поне 7 години и коментарите винаги са ми били интересни и ги разглеждам като част от блога. По едно време нямаше коментари и го четях много рядко. Ако разгледаме сайтовете като големи блогове ще видим, че някои статии в Икономедия и Сега са много коментирани :)
Коментирам единствено там, където не се изисква регистрация (т.е. броят се на пръсти сайтовете, които го позволяват).
Понякога се мъча с гугъл акаунт или анонимно, но почти никога не успявам да ги преборя (поради noscript примерно или поради дефектни скриптове). И не искам гугъл да знае къде какво коментирам