Някакъв радикален либерален блогър, OpenLeft, насърчава други полит-блогъри да линкват към негативни статии за McCain, за да ги качат в класациите на Google и така да му срутят имиджа.
Инициативата е отразена в ComputerWorld и Slashdot.
Спорно е дали ще работи, но е интересен подход наистина – техническа манипулация в името на политически цели. Май е въпрос на време SEO майсторите да станат по-търсени от PR експерти.
Извън този ред на мисли, винаги ми е действало объркващо, че в САЩ консервативното е дясното.
А лявото ли би трябвало да бъде?!?
Има компании които се занимават само с това – пазене и/или градене на имидж в Интернет. Скоро попаднах на една такава – http://www.reputationdefender.com/
Кратка лекцийка за политическите понятия:
Лявото и дясното в политиката засягат доколко държавата се меси в обществения и икономически живот (ляво = много намеса, дясно = малко намеса). Консерватизмът, както предполага името му, цели запазването на сегашното положение, затова в леви страни консервативните са леви, в десни – десни, а в монархиите са монархисти. Либерализмът пък е социално десен (права за индивида, държавата стига само до прага на дома), но икономически често ляв (солидарност в осигуряването, подкрепа за бедните, което предполага повече разпределение на пари от държавата).
супер лекцийка, но въпреки това не разбрах защо ЕЕ се учудва, че в САЩ десницата са консерваторите… Явно проблемът е в мен :)
Защото у нас консервативните са комунетата.
Да, и мен същото нещо често ме обърква. Освен това не мога да разбера защо са се разположили само в едно измерение. Нали както Градинко казва, измеренията са две: социално и икономическо. Та в Щатите ако си „социално десен“, то задължително трябва да си „икономически ляв“и обратно. И ако изадаш извън това правило, те считат за не-мейнстрийм и едва ли не екстремист, за справка Рон Пол.
Обърканото ляво-дясно е у нас, благодарение на прекрасното ни консервативно минало.
От къде пък на къде левите ще са консерватори?
Навсякъде десните партии се водят за консервативните.
Консервативни, защото отказват да се месят в пазарните принципи.
Консервативни, не защото „както предполага името му, цели запазването на сегашното положение“, ами защото цели запазване на един по-висш порядък и морални ценности.
то си зависи от сегашното положение ;)
E, порядъкът е по-висш, ако ти изнася. Но в България кой ти мисли за това, тук изборът е цивилизационен все още.
Василена, не Ви разбрах. Този избор винаги е цивилизационен и той се избира всеки ден.
Не става въпрос за това, „какво е положението в момента“, независимо дали става дума за нагли комунисти с дълъг период на разпад, или най-различни други алтернативи.
Лично за мен, консервативните ценности защитават цивилизацията като такава, каквато се е изградила – с тези ценности и морал, с каквито се е градила и преди 50, и преди 250 години.
В този смисъл, какво е странното десните в Щатите да са консерватори?
И във Франция консерваторите са десни. Въпреки, че Саркози с любовните си истории малко изкриви представата.
Иначе в европейския модел за консервативизъм най-добре се вписват християндемократическите партии.
демократите в сащ излиза са комунисти, а републиканците са десни…според БГ разбиранията.
Но защо малцина само се питат, как може две партии да отговорят на исканията на 305 милиона хора? (Майъл Мур го бе задал първи този въпрос).
Отговор: Ами не могат.