Чуждестранните публикации обикновено мятам в секцията "какво чете авторът" по-долу, но това е важно.

От дни "текат" скрийншоти тук и там, но като изпробвах прототипа на ArticleSkimmer на NYTimes се зачудих за бъдещето на интерфейсите на сайтовете като цяло. Мотивите им да направят такава организация на интерфейса са дискутирани тук.

Много софтуерно усещане, много AppleStore, много нещо.

Коментари

  1. 16 февруари 2009 @ 22:14

    много какво?

  2. uv #
    17 февруари 2009 @ 2:25

    .. питай Woz.

  3. uv #
    17 февруари 2009 @ 1:26

    @tzadkiel,

    предимството на всичката тази кофти употребена мощ е в това, че хората, пишещи софтуер, не се замислят „това няма ли да се изпълнява бавно“, а генерират идеи на воля. днес бавно, утре бързо.

    да, нещата могат да вървят в пъти по-бързо дори при същите процесори и гигабайти (особено ако ги нямаше Adobe и Microsoft), но, отвъд енергийната страна на въпроса, това не е в директните нужди на (относително) почти никой.

  4. tzadkiel #
    17 февруари 2009 @ 1:29

    В колко пъти?

  5. tzadkiel #
    17 февруари 2009 @ 0:27

    Значи, не знам. Всичко над елементарен HTML и JavaScript вече иска многоядрени процесори и гигабайти памет, особено ако си пуснеш и IM клиент, и офис пакет, и Outlook (не знам какво ползват Mac хората). Да не говорим че и модерни JS уеб приложения са си тежки като вървят в браусъра. Flash, Silverlight и подобни client-side технологии искат още повече, ахъм, изчислителни, ресурси.

    А хората вече си купуват нетбуукове със скромни процеси и по гигабайт оперативна памет. Мобилните устройства да не говорим. Не че е проблем да се прават мощни процесори, но те искат много ток и вентилатори, и отделят много топлина. Верно, Интел вече ш’е прават процесори с пътечки по 25 нанометра, но аз поне смятам че интернетите технологично вече са решени 75%. А и bandwidth-a, колко ще порасте повече в близкото бъдеще–10, 20 пъти?

    Аз намирам че Уики си е ОК. За мене мрежата винаги си е била абстракция-метафора за печатна страница. Видео и други подобни дивотии са за порно.

  6. tzadkiel #
    17 февруари 2009 @ 0:54

    И все пак да кажа че rich media приложенията на NYTimes са страхотни, примерно онова дето представяха Орион, новaта космическа капсула на Щатите. Но дори и това беше по-скоро от минамалната страна на нещата .
    http://www.nytimes.com/interactive/2008/12/29/science/space/CONSTELLATION.html

  7. 17 февруари 2009 @ 13:00

    Защо няма скрол? Виждам, че квадратчетата продължават под края на екрана ми, но не мога да отида до там. Също пише, че по-старите статии избледнявали, но не виждам такова нещо. Шаването нагоре-надолу е най-излишното на света.

    Поне знаем откъде Дневник са копирали използването на възтежката джорджия за де що текст има. Обаче за да направят дизайна още по-грозен, не са копирали щедрото разтояние между редовете, което прави текстовете четими.

  8. Filip #
    17 февруари 2009 @ 14:52

    Градинко, малък ти е монитора :)))

  9. uv #
    17 февруари 2009 @ 16:41

    Колега, ти от кого си изкопирал Din за CV-то си? А sans-serif-ния шрифт за сайта си? И какъв е тоз keming в about-me? Ного сме печени да хейтваме, всички. Дай нещо ново.

  10. 17 февруари 2009 @ 16:53

    Ув, явно от някого с повече естетика от пхп програмист съм го изкопирал.

  11. 17 февруари 2009 @ 16:59

    Gradinko, позволи ми да цитирам Рамбо: this is not your war.

  12. 19 февруари 2009 @ 21:14

    Извинявам се официално на автора за последните (първите) си два поста. Беше неуважително.

    поздрави,

    Максим.

    p.S – Надявам се, че този пост няма да бъде изтрит поради липса на връзка към темата. Благодаря.

  13. Sabina_ #
    20 февруари 2009 @ 0:11

    що да е бъдещето – тва е настоящето – „Web-based applications and desktops“. Айде бе Ленко…четох, че понятието уеб 2.0 отмира вече ти сега го откриваш

Кажете нещо

Може да ползвате лек HTML. Email адресът ви остава скрит.

Абонирайте се за коментари през RSS